Mária Čorejová

Mária Čorejová (*1975) je vizuální umělkyně a absolventka VŠVU, ateliér prof. Fishera. Má za sebou nespočet výstav a uměleckých stipendií. Vedle volné tvorby se věnuje grafickému designu a ilustraci. Nejvýznamnější oblast jejího projevu tvoří kresba tuší. Její kresby jsou konceptuální, plné ironického obsahu a provokují přemýšlení o společenských tématech. Její kresby mohou působit jako vytržená kapitola z knihy nebo básně. Náměty vás hodí do středu příběhu, naznačí jeho naléhavost, ale konec a začátek je v nedohlednu.

Více na www.mariacorejova.sk.

Filters

Showing all 2 products

30/60/All

Sort By
Please add widgets to the WooCommerce Filters widget area in Appearance > Widgets
 • Ilustrované slovenské puzzle Pucle od Márie Čorejovej

  Systém

  , , , , , , ,
  V jakém systemu toužíme žít a v jakém systému se nacházíme každý den? A co Systémy, které existují v zahraničí? Ilustrace od Marie Čorejové přímo milujeme a hodně nás baví, že při nich nacházíme hlubší smysl. Její kresby jsou konceptuální, plné ironického obsahu a provokují přemýšlením o společenských tématech. Potichu, ale naléhavě nás nutí k reflexi sebe samých a také k reflexi společnosti, která nás obklopuje. Spravedlivý, byť tichý hněv, se může stát jiskřičkou potřebnou na rozmýchání ohně změny. 
  670,00 1 085,00 
 • Sold out

  Okamih pravdy

  , , , , ,
  Sníte o létání a náhle se strhnete ze snu a máte pocit, že jste velice dlouho padaly? Například přímo z balónu a rovnou na zem? Sněte spolu s námi - no teď raději s otevřenýma očima a při skládání puzzle - a to díky Marii Čorejové a její úžasné tušokresbě. Černobílá kontrastní ilustrace se hodí do každého interiéru a věřte nám, při pohledu na tyto složené puzzle na stěně budete mít pocit, že snít s otevřenýma očima (například i o létání) vážně stojí za to! Na Pucle máme od Marie dílo Okamih pravdy. Je součástí série Eo instanto (V tomto okamžiku). Narušení ustálené reality, absurdní ironie a tichý výbuch jsou myšlenky, které vyskakují při pohledu (nejen) na toto dílo. Marie je velmi šikovná v nastolení tajuplné atmosféry plné symbolů, které nás baví luštit a zároveň se v nich ztrácet.
  715,00 1 150,00