Časté otázky

Časté otázky

Zde se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, které od našich zákazníků dostáváme 🙂 Aby se vám lépe hledala odpověď na tu vaši, rozdělili jsme dotazy do tří sekcí.

 1. V první části Pucle produktové otázky se dozvíte detaily o produktech a obsahu balení.
 2. Pucle systémyvám odpoví na otázky ohledně našeho fungování.
 3. V poslední sekci se dozvíte info na téma Poštovné a reklamace.

Pokud odpověď na vaši otázku nenajdete, neváhejte nás kontaktovat, velmi rádi odpovíme!

 

Pucle produktové otázky:

 1. Je ve velkém tubusové balení rám?

Ano, náš Pucle rámeček je rozložitelný na čtyři části, a proto se snadno vejde do tubusu v rozložené formě. Rámečky pro vás vyrábí ručně a s láskou náš ujo truhlář. Jsou z bukového masivu, který má krásnou přírodní světlehnědou barvu. Součástí balení jsou i šrouby a mini-zatahovač, takže rámeček máte za chviličku složený a nepotřebujete k němu žádné další nářadí (a ani lepidlo!). Se správným postupem vám pomůže naše Příručka pro bystré skladače, kterou najdete v balení. A nejlepší na našem rámečku je to, že se dá kdykoliv znovu rozložit! Můžete si v něm vyměňovat ilustrace, tak často, jak se vám bude žádat 🙂

 1. Existují rámy i v jiných barvách?

Ne, zatím nenabízíme rámečky v jiných barvách avšak věříme, že i to se nám podaří brzy vymyslet. Věříme však, že i vy jste kreativní a rámeček si například doma natřete, případně přestříkáte sprejem.

 1. Potřebuji puzzle slepit před tím, než je zasadím do rámu?

NE, nepotřebujete! Vymysleli jsme pro vás takový systém, abyste puzzle nikdy nemuseli lepit! S našimi Pucle netřeba lepit nic ani puzzle, ani rám.

V balení naleznete naši Příručku pro bystré skladače, která vám prozradí správný postup. Vše potřebné na celkové složení puzzle do rámečku máte přibalené. A úžasná výhoda je to, že rámeček i puzzle můžete kdykoliv rozložit a znovu složit, jak věčnou skládačku!

 1. Co všechno je v tubusovém balení?

V našem Pucle tubusu najdete rozložitelný rámeček z bukového dřeva, lepenkovou podložku, ochrannou fólii, puzzle zabalené v bavlněném sáčku, šrouby, zatahovač na rámeček a Příručku pro bystré skladače. Systém rámování si můžete prohlédnout i na tomto videu!

 1. Co je to Příručka pro bystré skladače?

V Příručce najdete návod jak si poskládané puzzle zasadit do rámečku, předlohu obrázku a také krátké info o autorovi ilustrace, kterou jste si vybrali. Dozvíte se odkud pochází, čemu se věnuje a také tam najdete odkaz na jeho portfolio. Pokud má autor příběh nebo inspiraci k danému obrázku, můžete si o tom v Příručce přečíst.

 1. Jaké velikosti puzzle máte?

Momentálně nabízíme puzzle, které mají 24, 48, 100, 200, 500 a 1 000 dílků. Rozměry jednotlivých dílků naleznete u každého z obrázků, ale abychom vám to usnadnili:

24 dílků – cca 5 x 7 cm

48 dílků – cca 3,5 x 4,5 cm

100 dílků –  cca 5 x 7 cm

200 dílků – cca 3,5 x 4,5 cm

500 dílků – cca 2 x 2 cm

1 000 dílků – cca 2 x 2 cm

 1. Jaké Pucle jsou vhodné pro 3,4,5 a více ročné dítě?

Naše 100 dílkové puzzle poskládá už i šikovný školkař / ka.

200 dílkové jsou vhodné pro skladače na prvním stupni základní školy.

500 dílky doporučujeme od 9 let.

Samozřejmě, každé dítě je individuální, ale netřeba jejich podceňovat, často jsou bystřejší, jak si myslíme:)

Pro nejmenší od 3 let máme připraveny 24 a 48 dílkové puzzle.

 1. Jaké má skládaní puzzle výhody?

Samotné skládání puzzle přináší spoustu benefitů pro náš mozek. Při skládání zapojujeme obě hemisféry, levá analyzuje dílky a pravá nám z nich intuitivně vytváří obraz. Skládání puzzle podporuje tvorbu dopaminu, zlepšuje paměť a učeníschopnost, pomáhá při soustředění a podporuje vizuální i logické myslení. Tyto pozitivní efekty jsou důležité jak pro děti, tak pro dospělé. Stále více ve společnosti slyšíme o důležitosti hry v dospělém věku a aktivní meditaci. Pucle vytvářejí ideální prostor pro aktivní mozkový relax plný benefitů. Přečtěte si více o tom, jak nás puzzle drží v bystré formě 🙂

 1. Proč jsou Pucle ten nejlepší dárek?

Pucle jsou hravé, bystré a krásné! Je to hravý kousek umění, který může zdobit každý dům. Přinášejí radost a odpočinek při skládání a jsou krásně zabalené. Hodí se k jakékoliv příležitosti, ať už jsou to narozeniny, Vánoce, kolaudace nebo třeba svatba! Pucle jsou krásný a originální dárek, vyrobený kvalitně a s láskou.

 

Pucle systémy:

 1. Jsou Pucle ekologické?

Ano, snažíme se dělat pPucle s ohledem na přírodu. Samotné dílky jsou z recyklované lepenky. I podložka a tubus jsou z recyklovaných materiálů. Uvnitř balení nenajdete zbytečné plastové sáčky, ale pouze krásné ručně šité pytlík z bavlny.

Při výrobě se snažíme neplýtvat materiálem a bublinkovou fólii, do které vám Pucle balíme při posílání poštou získáváme od lidí, kterým je zbytečná a jinak by ji vyhodili. Pokud se chcete zapojit do procesu výměny materiálů v rámci podnikání, nebo i jen tak, přidejte se k nám do skupiny , kterou jsme vymysleli vedle Pucle a v níž se snažíme prosazovat myšlenku odpovědného podnikání.

 1. Co mohu dělat s kapsičkou a s tubusem?

Do tubusu si můžete odložit výkresy, hračky z kinder vajíčkač, půlmetrové pravítka, nebo cokoliv, co uznáte za vhodné. Do sáčku si můžete dát bylinky, sušené houby, nebo šroubky libovolného druhu. Pokud nenajdete využití pro tubus, nebo pro bavlněné sáček, nevadí. Můžete nám je poslat zpět na adresu </ strong> Žabinská 39, 91105 Trenčín, Slovensko a my je zrecyklujeme </ strong>. Za odměnu vám zašleme slevu na další nákup! (proto nezapomeňte přiložit Vase jméno a kontakt)

 1. Jak je to s dotiskem vyprodaných motivů?

Každý motiv zatím tlačíme v omezeném nákladu. Většinou stejné motivy nedodělavame, ale pokud je některý z motivů extra úspěšný, je možné ho zařadit do tiskového plánu znovu. Motivy tiskneme najednou, cca jednou nebo dva krát za rok.

 1. Čím jsou Pucle jiné od těch klasických v krabici?

Pucle se odlišují v první řadě motivy, které pro nás dělají opravdoví, talentovaní a šikovní ilustrátoři. Další velká odlišnost je, že kromě samotných puzzle najdete v tubusu i náš ručně dělaný dřevěný rámeček. Je rozložitelný na čtyři části a díky němu se Pucle nemusí nikdy lepit! Rámeček i puzzle se tedy dají kdykoliv znovu rozložit, a hra může začít znovu.

Pucle jsou hra a zároveň interiérový design. Motivy vybíráme pečlivě, abyste si našli něco do pracovny, i do dětského pokoje. A díky Pucle se také dozvíte něco zajímavého o umění a rozšíříte si obzory. Zaručeně hravá bystře-krásná kombinace výhod!

 1. Co když mi PES spapá jeden dílek nebo prostě puzzle ztratím? 

V prípade také nepříjemnosti nám napište na info@puclepucle.com a my vám na základě fotky poskládaných puzzle v rámu chybějící dílek zašleme!

 1. Mohu se stát Pucle ilustrátorem?

Pokud máte zájem o spolupráci s námi, napište nám na info@puclepucle.com. Zašlete nám své portfolio a nestyďte se rozepsat o důvodech, proč byste s námi rádi spolupracovali.

 1. Dají se vůbec složit občasné jednobarevné plochy?

Nebojte se, i jednobarevné části se dají poskládat 🙂 Stačí se soustředit na tvar puzzle a řídit se podle jednotlivých výběžků. Je to vynikající cvičení na mozek, pozornost a také na logické myšlení! Nemluvě o tom, že poskládání náročného obrázku vás v konečném důsledku bude těšit ještě více!

 

Poštovné a reklamace:

 

 1. Co dělat pokud potřebuji Pucle co nejdříve, protože nakupuji dárek na poslední chvíli?

Velmi rádi vaši objednávku vyřídíme přednostně, stačí nám zavolat na 00421908754469 (Lenka Kuricová Pucle). Uděláme, co bude v našich silách, abyste měli objednávku co nejdříve.

 1. Mohu trackovat svou objednávku?

Náš systém nenabízí automatický tracking, ale velmi rádi vám zašleme tracking číslo individuálně. Prosím napište nám na info@puclepucle.com se žádostí o tracking a my vám obratem číslo zašleme.

 1. Jak dlouho trvá poště a kurýrovi kým balíček dorazí?

Vaši zásilku odesílame ze Slovenska, proto doručení trvá a trochu déle, no váš baílček íčby měl být u vás do 3 – 5 dnů od zaslání.

 1. Co když Pucle posílám jako dárek a nechci přiloženou fakturu? Dalo by se připojit k dárkuvěnování?

Fakturu k zásilkám přikládáme pouze na vyžádání, snažíme se šetřit přírodu. Fakturu k vašemu nákupu najdete vždy v potvrzovacím e-mailu, který vám přijde hned po vytvoření objednávky. Faktury při dárku se tedy obávat nemusíte. A věnování velmi rádi napíšeme! Stačí když nám znění napíšete do poznámky při tvorbě objednávky – a my k Pucle přiložíme milé ručně psané věnování.

 1. Jaké jsou ceny poštovného do zahraničí?

Informace o ceně poštovného do zahraničí najdete v části Poštovné a Doprava

 1. Jaký je Pucle přístup k balení objednávek, snažíte se balit s ohledem na přírodu?

Velmi nám záleží na tom, abychom do oběhu neposílali nové plasty, ale zároveň se musíme řídit směrnicemi a pravidly balení, které určuje pošta a kurýrní společnosti. Abychom tyto dvě věci skloubili, vymysleli jsme si náš systém „Bublina z druhé ruky“. Sbíráme bublinkovou fólii od firem a jednotlivců, kteří by ji jinak vyhodili (doufejme alespoň že do recyklačního) koše. Od naší první objednávky v roce 2017 jsme nekoupili ani kousek nové bublinkové fólie a všechny objednávky jsme vyexpedovali v znovu-použité fólii.

 1. Co když jsem po rozbalení zjistil / a, že v Pucle něco chybí, nebo je produkt poškozen?

Prosím kontaktujte nás na info@puclepucle.com a my se vynasnažíme vyřešit problém co nejdříve a samozřejmě k vaší spokojenosti.

 1. Co když chci Pucle vrátit, protože jsem si nákup rozmyslel / a?

Prosím prostudujte si náš řádný Reklamačný řád a neváhajte nás kontaktovat na info@puclepucle.com .

 1. Je možné vyzvednout Pucle osobně v Trenčíně (Slovensko)?

Ano, rádi vám Pucle předáme v Trenčíně, kde sídlíme. Klidně udělejte objednávku a v posledním kroku si zvolte osobní vyzvednutí v Trenčíně. Následně se s vámi e-mailem zkontaktujeme a dohodneme detaily doručení.

Pokud máte jakékoli další dotazy, prosím zašlete nám e-mail na info@puclepucle.com !