O nás

Ahojte, jsme Lenka a Bára a obě pocházíme ze Slovenska – z Trenčína. Nadevše milujeme puzzle a umění, a proto jsme se rozhodli tuto vizuálně krásnou hru přinést prostřednictvím této stránky i do České republiky. V roce 2017 jsme poprvé rozběhli prodej našich Pucle v Slovenské republice – vše u nás doma v našich dětských pokojích. Známe se už několik let – dá se řict už od mládí. Mezitím jsme dospěli a během veselého studijního mládí se nám povedlo na první šup úspěšně dokončit vysoké školy – jedné umění a druhé marketing. Navzdory různým destinacím a světovým kontinentům jsme si vybudovali hluboké přátelství, z něhož pramení neskonalá úcta.

Projekt Pucle vznikl v době, kdy jsme se obě nacházely na životní křižovatce. V shluku rodinných problémů, rozchodů, nerozhodnutí o životě a směřování, se nám v určitém okamžiku (naštěstí a možná právě proto, že jsme byli spolu) rozsvítila žárovka a dostali jsme nápad. Vymysleli jsme Pucle.

Obě jsme naprogramované na určitý druh tvůrčí práce a trápil nás nedostatek možností a zároveň i nedocenění kreativy u nás. A puzzle byly výbornou cestou, jak tento problém začít řešit. Proto jsme se rozhodli, že věci vezmeme do vlastních rukou. Puzzle jsou z našeho pohledu úžasná hra a zaslouží si lepší motivy než ty, které na puzzle běžně vidíme v obchodech. Namísto obrázků, na které jsme byli všichni zvyklí, jsme se rozhodli jim dopřát závan čerstvého větru a oslovili jsme tvůrčí ilustrátory a umělce. A posunuli jsme to ještě dál…

Po pár kostrbatých prototypech se nám podařilo vymyslet si k puzzle i dřevěný speciální rám, díky kterému se puzzle nemusí lepit, ale mohou se jednoduše zavěsit na stěnu jako interiérový doplněk. A kdykoliv opět rozložit a znovu si s nimi hrát.

Díky tomu se nám podařilo povýšit hru na designový zážitek.

Pucle vznikly z touhy dělat něco krásné a mysl cibrící.

Z touhy otevírat svět umění a designu novým způsobem, kde prostřednictvím ilustrací šikovných autorů dáváme dávné hře nový vizuál a hravě přinášíme umění do domácností a interiérů. Kromě toho jsou puzzle velmi prospěšné i na vývoj a trénink mozku , fungují jako aktivní meditace a my je rádi voláme i jógou pro mozek. Fungují jako prevence proti Alzhaimerovi a stařecké demence a dá se s nimi výborně trénovat jemná motorika.
Nosným prvkem Pucle je grafický motiv od výborných ilustrátorů a umělců , které potlačujeme na recyklované puzzle a zasazujeme do rukodělných masivních dřevěných rámů.

Těší nás, že přinášíme produkt, který funguje na principu věčné skládačky. Pucle si můžete jednoduše kdykoliv rozložit, složit, pověsit a sundat aniž byste cokoliv lepily.

Hravá forma nejen baví, ale také otevírá dialog o kultuře v domácím prostředí. Pucle nejsou pro nás pouze hrou, velmi důležitý je právě edukační a informativní prvek, který obsahují. Je to vyvážený mix krásného, ​​bystrého a hravého.

Tak co, půjdete se s námi hrát?

Bára a Lenka 

Tím, že slovenský jazyk je našim rodním jazykem, všechny brožury v balení jsou psané po slovensky (a také anglicky). Současně i e-maily, které vám občas zašleme budou psané v slovenském jazyku. Doufáme, že vám tato skutočnost nebude vadit no v případě, že byste měli problém porozumět našim textům, pokojně nás kontaktujte a rádi vám zašleme překlad.